Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu Śl. nie odpowiada na nasze pytania w sprawie doniesienia karnego Adama Cyrana.

Opublikowano: 03.12.2018 r.

Prokurator Cisowska lekceważy prawo i odmawia udzielenia informacji.

Mimo oczywistych obowiązków wynikających z prawa prasowego, prokurator Agnieszka Cisowska z prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śląskim, odmawia udzielenia odpowiedzi na zadane przez nas pytania. Odmowa nie jest wyrażona wprost, w formie decyzji, co uniemożliwia zaskarżenie decyzji.

W tej sytuacji zmuszeni jesteśmy zadawać pytania wodzisławskiej prokuraturze publicznie, na naszych łamach. Ufając, że kiedyś otrzymamy na nie odpowiedź a Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu Śląskim zacznie respektować prawo prasowe.

W dniu 11 października 2018 roku zadaliśmy prokurator Cisowskiej pytania, na które do dnia publikacji tego materiału nie uzyskaliśmy odpowiedzi.

Oto treść pisma jakie skierowałam do pani prokurator:

 

„Szanowna Pani prokurator.

W związku ze sprawą pana Adama Cyrana, radnego miasta Radlin i złożonego przez niego doniesienia o popełnieniu przestępstwa zniszczenia mienia na ul. Cmentarnej w Radlinie, mam do Pani kilka pytań.

Odpowiedzi wykorzystam w artykule, który piszę. Liczę na szybka odpowiedź, sprawa jest aktualna a pytania są proste.

1. czy przesłuchała Pani Adama Cyrana a jeśli nie to czy wystąpiły jakieś przeszkody?

2. jeśli Pani nie zamierzała przesłuchać Adama Cyrana, to dlaczego?

3. dlaczego pominęła Pani dowód w postaci pisma Adama Cyrana do Bogusława Cesarza z dnia 22 maja br., w którym Adam Cyran przyznaje się do złożenia zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, w związku ze zniszczeniem ogrodzenia państwa Grzonka?

4. czy ktoś z Rady Miasta Radlina, Urzędu Miasta Radlin, Policji w Wodzisławiu Śl., Radlinie oraz Rybniku (byłego miejsca pracy Adama Cyrana), Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śl. wpływał na Pani decyzje o nie przesłuchiwaniu Adama Cyrana, usunięciu pisma z dnia 22 maja br. z materiału dowodowego czy innych czynności w toku postępowania?

5. czy jest Pani znany artykuł kodeksu karnego na jaki powoływał się Adam Cyran, który kwalifikuje czyn dokonany przez Bogusława Cesarza jako przestępstwo ścigane z urzędu?

z poważaniem

Zofia Chudy dziennikarz
Silesia Media LLC”

Na odpowiedź czekamy 984 dni.

Autor: Zofia Chudy

3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Cesarz nie podszywaj się

No popatrz Bobek wszyscy Cię rozpoznają :))

No, no Bobek, pisanie to nie jest twoja mocna strona

Powiązane posty

Prokurator Cisowska odmawia wszczęcia dochodzenia w sprawie Adama Cyrana.W swoim postępowaniu prokurator Agnieszka Cisowska całkowicie pominęła dowód w postaci pisma, w którym radny Adam Cyran przyznaje się do złożenia (...)
Czy radny Adam Cyran jest lekarzem?Radliński radny Adam Cyran, niczym jego saski odpowiednik – baron Münchhausen, pisze sobie życiorys, który powinien przynieść mu sławę poza (...)
Piotr Grzonka et consortes donoszą na sąsiadkę – 18 kwietnia 2016 rokuDziewiętnastego kwietnia 2016 roku Piotr Grzonka wraz grupą użytkowników nielegalnego wysypiska śmieci złożyli kolejne doniesienie na (...)