Poznaliśmy pytania jakie Bogusław Cesarz zadał radnemu Cyranowi. Do dziś nie otrzymał odpowiedzi.

Opublikowano: 13.10.2018 r.

Dlaczego radny nie potrafi odpowiedzieć na kilka prostych pytań dotyczących jego działań jako radnego? Czy radny Adam Cyran ma coś do ukrycia?

Jedenastego maja 2018 roku Bogusław Cesarz, w związku z interwencją Policji w sprawie złamanych dwóch desek ogrodzeniowych, w związku z zawiadomieniem złożonym przez radnego Adama Cyrana, zadał radnemu kilka pytań.

Po dwóch tygodniach, 25 maja, za pośrednictwem Sekretarza Miasta Radlin Piotra Absalona, nadeszła odpowiedź Adama Cyrana datowana na 22 maja, w której odpowiada tylko na pierwszą część pierwszego pytania.

Resztę pytań pozostawia bez odpowiedzi a na ponaglenia reaguje tylko raz, w dniu 5 czerwca 2018 roku jednym zdaniem:

w nawiązaniu do otrzymanego maila z dn. 29 maja br., informuję, że podtrzymuję wcześniejszą odpowiedź z dnia 23 maja 2018 r.

Oto lista pytań, na które radny Adam Cyran nie chce lub nie potrafi odpowiedzieć:

1. na jakiej podstawie podjął Pan te działania [chodzi, oczywiście, o doniesienie karne złożone przez radnego Cyrana – przyp. red.] i jaki miał być efekt tej „interwencji”?

2. dlaczego z obciętej gałęzi zrobił Pan „przewrócone drzewo”?

3. dlaczego do listy rzeczywistych szkód (dwa szczyty sztachet ogrodzeniowych) dodał Pan uszkodzenie elewacji liczące sobie już parę ładnych lat (powstałe w wyniku samowolnego obcinania gałęzi przez rodzinę Grzonka)?

4. czemu, w Pana intencji, miało służyć to dopisanie do listy szkód, uszkodzeń spowodowanych kilka lat temu przez samych właścicieli budynku?

5. jaką i skąd posiadał Pan wiedzę na temat zdarzenia i jakie działania podjął by zweryfikować wersję zdarzenia u drugiej strony konfliktu zanim podjął się Pan interwencji?

6. czy wykonywanie mandatu radnego – Pana zdaniem – służy dobru wspólnemu Gminy i jej wszystkich mieszkańców, czy też jednak polega na wykonywaniu poleceń swego patrona i forsowaniu działań niezgodnych z prawem i to bez weryfikacji stanu faktycznego? A może jednak Panu stan faktyczny był znany?

7. skoro wykazuje Pan takie zainteresowanie na „odcinku ogrodzeniowym” to dlaczego nie podjął Pan interwencji w sprawie skradzionego 2017 roku przez rodzinę Grzonka naszego ogrodzenia? Zwłaszcza, że z takim zaangażowaniem uruchomił Pan Policję w sprawie nieumyślnego, drobnego uszkodzenia ogrodzenia, którego naprawa została tak szybko jak to było możliwe wykonana a nie zainteresował się Pan intencjonalnym zniszczeniem (kradzieżą, po prostu) ogrodzenia na posesji przy ul. Cmentarnej 8?

Miejsce po skradzionym rodzinie Cesarz przęśle

 

Trudno zrozumieć takie zachowanie radnego, osoby obdarzonej przez wyborców zaufaniem cztery lata temu i o to zaufanie zabiegającej ponownie.

Autor: Zofia Chudy

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane posty

Prokuratura i Policja zgodne: radny Adam Cyran kłamie!Zarówno Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu Śl., jak i Komisariat Policji w Radlinie nie chcą potwierdzić by radny Adam Cyran złożył doniesienie o (...)
Jabłkami w sąsiadkę. Wojna jabłkowa na ul. CmentarnejPrzynajmniej jedna rzecz nie ogranicza Piotra Kozła. Jest nią wyobraźnia. Jako pierwszy na świecie wpadł na oryginalny pomysł poradzenia sobie ze (...)