Dlaczego komendant Mendrela nie potrafi odpowiedzieć „tak” lub „nie”?

Opublikowano: 10.10.2018 r.

Od policjanta można oczekiwać rzeczowych i konkretnych odpowiedzi. Od Komendanta Komisariatu Policji w Radlinie, podinspektora Jarosława Mendreli, nie można oczekiwać żadnych odpowiedzi.

Trzeciego października, osiem dni temu, prosiłam komendanta Mendrelę o potwierdzenie czy radny miasta Radlin, Adam Cyran, złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, polegającego na przypadkowym złamaniu dwóch desek w ogrodzeniu sąsiada. Zaznaczyłam, że wystarczy mi odpowiedź „tak” lub „nie”

 

Ale komendant Jarosław Mendrela wyszedł z założenia, że odpowiadać nie musi.

 

Więc pytania, na które nie ma odpowiedzi, pozostaną tylko pod tym krótkim artykułem.

 

Pytanie do Komendanta Komisariatu Policji w Radlinie, podinspektora Jarosława Mendreli z dnia 3 października 2018 roku:

 

Interesuję się sprawą doniesienia p. radnego Adama Cyrana na sprawcę uszkodzenia ogrodzenia p. Grzonki na ul. Cmentarnej. Z przekazanych mi przez p. Bogusława Cesarza materiałów wynika, że pan radny złożył doniesienie w oparciu o art 304 kpk informując o przestępstwie ściganym z urzędu. Pan zaprzecza by w tej sprawie toczyło się jakiekolwiek postępowanie. Ale brak mi jednoznacznego odniesienia się do faktu potwierdzonego przez radnego Cyrana: że złożył takie zawiadomienie.

Dlatego proszę o krótką odpowiedź na poniższe pytanie. Może być w formie: “tak” – “nie”.

Pytanie:

Czy pan Adam Cyran, radny Miasta Radlin, złożył, na podstawie art. 304 kpk, zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, dotyczącego uszkodzenia ogrodzenia pana Grzonki?”

Pytanie jest proste, więc oczekuję, że odpowie mi Pan dzisiaj. Chciałabym Pana odpowiedź uwzględnić w treści dzisiejszego artykułu.

Na odpowiedź czekamy 992 dni.

Autor: Zofia Chudy

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane posty

Prokurator Cisowska odmawia wszczęcia dochodzenia w sprawie Adama Cyrana.W swoim postępowaniu prokurator Agnieszka Cisowska całkowicie pominęła dowód w postaci pisma, w którym radny Adam Cyran przyznaje się do złożenia (...)
Znamy odpowiedź na żądania Grzegorza Grzonki w sprawie uszkodzonego płotu.Otrzymaliśmy kopię pisma skierowanego do Grzegorza Grzonki, a będącego odpowiedzią na wezwanie do usunięcia szkód. Pismo publikujemy w całości. (...)
Głos mieszkańca. Kontrowersje wokół płac nauczycieli w radlińskich szkołachOtrzymaliśmy artykuł do publikacji, dotyczący sposobu wynagradzania nauczycieli w radlińskich szkołach. Autor prosił o zachowanie anonimowości i (...)