Kim jest Adam Cyran? Prokurator Cisowska też nabrała wody w usta.

Opublikowano: 16.10.2018 r.

Do tego milczącego grona doszlusowała prokurator Agnieszka Cisowska z Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śl. Kim jest Adam Cyran, że osoby publiczne lekceważą obowiązujące prawo i odmawiają odpowiedzi na zadane przez dziennikarza pytania?

Na nasze pytania nie odpowiada radny Adam Cyran. Tu rozumiemy. Co ma odpowiedzieć? Ale nie odpowiadają również koleżanki i koledzy radni oraz kandydaci na radnych.

Nie odpowiada komendant radlińskiego komisariatu policji, nie odpowiada „pośrednik” – st. sierż. Leszek Dudała, na pytania postawione przez Bogusława Cesarza.

Do tego milczącego grona doszlusowała prokurator Agnieszka Cisowska z Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śl. Kim jest Adam Cyran, że osoby publiczne lekceważą obowiązujące prawo i odmawiają odpowiedzi na zadane przez dziennikarza pytania?

 

Odpowiedzi się zapewne nie doczekamy. Pozostają więc tylko pytania. Pytania, na które – w tej sytuacji – każdy może sobie odpowiedzieć sam.

 

Poniżej treść zapytania skierowanego do prokurator Agnieszki Cisowskiej w dniu 11 października 2018 roku.

 

Szanowna Pani prokurator.

W związku ze sprawą pana Adama Cyrana, radnego miasta Radlin i złożonego przez niego doniesienia o popełnieniu przestępstwa zniszczenia mienia na ul. Cmentarnej w Radlinie, mam do Pani kilka pytań.

Odpowiedzi wykorzystam w artykule, który piszę. Liczę na szybka odpowiedź, sprawa jest aktualna a pytania są proste.

 

  1. czy przesłuchała Pani Adama Cyrana a jeśli nie to czy wystąpiły jakieś przeszkody?

  2. jeśli Pani nie zamierzała przesłuchać Adama Cyrana, to dlaczego?

  3. dlaczego pominęła Pani dowód w postaci pisma Adama Cyrana do Bogusława Cesarza z dnia 22 maja br., w którym Adam Cyran przyznaje się do złożenia zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, w związku ze zniszczeniem ogrodzenia państwa Grzonka?

  4. czy ktoś z Rady Miasta Radlina, Urzędu Miasta Radlin, Policji w Wodzisławiu Śl., Radlinie oraz Rybniku (byłego miejsca pracy Adama Cyrana), Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śl. wpływał na Pani decyzje o nie przesłuchiwaniu Adama Cyrana, usunięciu pisma z dnia 22 maja br. z materiału dowodowego czy innych czynności w toku postępowania?

  5. czy jest Pani znany artykuł kodeksu karnego na jaki powoływał się Adam Cyran, który kwalifikuje czyn dokonany przez Bogusława Cesarza jako przestępstwo ścigane z urzędu?

Na odpowiedź czekamy 984 dni.

Autor: Zofia Chudy

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane posty

Prokuratura i Policja zgodne: radny Adam Cyran kłamie!Zarówno Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu Śl., jak i Komisariat Policji w Radlinie nie chcą potwierdzić by radny Adam Cyran złożył doniesienie o (...)
Adam Cyran – kłamca? mitoman?Poważne rozbieżności w życiorysie radlińskiego radnego.