Radnego Cyrana problemy z liczydłem.

Opublikowano: 09.11.2018 r.

Czy radny Adam Cyran potrafi zliczyć do siedemnastu? A jeśli tak, to dlaczego konfabuluje w życiorysie zamieszczonym na stronie internetowej Urzędu Miasta? Dlaczego nie „odnotował” faktu, że niemal od roku nie był już kuratorem?

Według oświadczenia Adama Cyrana z dnia 19 listopada 2015 roku (metryka radnego na stronie miasta Radlina) miał wtedy siedemnastoletni staż pracy jako kurator sądowy w Sądzie Rejonowym w Rybniku. Zatem zaczął tam pracować najpóźniej jesienią 1998 roku.

Metryka radnego z 19.11.2015r. na stronie miasta Radlin

Jednakże Ireneusz Żywica, Kierownik I Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej Wykonujący Orzeczenia w Sprawach Karnych przy Sądzie Rejonowym w Rybniku, w odpowiedzi na nasze pytanie, wskazuje na wrzesień 1999 roku, jak datę rozpoczęcia pracy społecznego kuratora przez Adama Cyrana.
Jak napisał w swej odpowiedzi kurator Żywica

 Pan Adam Cyran pełnił funkcje kuratora społecznego w Sądzie Rejonowym w Rybniku, w okresach:
od września 1999 roku do stycznia 2003 roku,
od czerwca 2008 roku do stycznia 2015 roku.
Dodatkowo nadmieniam iż w okresie:
Od stycznia 2003 roku do czerwca 2008b roku
Pełnił funkcję funkcje kuratora społecznego w Sądzie Rejonowym w Żorach.

Zostawmy poszukiwanie przyczyny, dla której Adam Cyran postanowił wyprzeć się swego „żorskiego” etapu kariery kuratora. Żory to piękne, zabytkowe miasto, z chwalebną historią. Miasto, które dało światu noblistę – fizyka Otto Sterna. Ale zapewne to nic w porównaniu z Radlinem, który dał światu Adama Cyrana.

Skupmy się na matematyce. Bo to silna strona radnego Cyrana, skoro zasiadł w Komisji Budżetu Rady Miejskiej w Radlinie (jako jej wiceprzewodniczący) i Komisji Rewizyjnej.

Dlaczego radny Cyran dodał sobie dodatkowy rok pracy jako kurator? Jaki miał w tym cel?
Więcej. W dniu 19 listopada 2015 roku radny Cyran pisze, że

od 17 lat   p e ł n i  [podkr. moje] funkcję kuratora społecznego w Sądzie Rejonowym w Rybniku,

mimo iż nie pracował tam już od niemal roku.
Dlaczego Adam Cyran zamieścił nieprawdziwą, pozostającą do dnia dzisiejszego na stronie internetowej, informację?

Kolejny raz radny Adam Cyran mija się z prawdą.Czemu te kłamstwa mają służyć?
A może Adam Cyran nie kłamie tylko nie kontroluje otaczającej go rzeczywistości, rzeczywistości którą, na nieszczęście mieszkańców Radlina, po części tworzy i kontroluje?

Ta dyskalkuliczna przypadłość wiceprzewodniczącego Komisji Budżetu Rady Miejskiej w Radlinie może tłumaczyć problemy finansowe miasta i kolosalne zadłużenie.

Autor: Zofia Chudy

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane posty

Jabłkami w sąsiadkę. Wojna jabłkowa na ul. CmentarnejPrzynajmniej jedna rzecz nie ogranicza Piotra Kozła. Jest nią wyobraźnia. Jako pierwszy na świecie wpadł na oryginalny pomysł poradzenia sobie ze (...)
Radio Radlin niczym Radio ErewańW dniu 14 sierpnia Barbara Marciniak w sposób niewybredny zaatakowała sąsiadkę. Z morza obelg i „dobrych rad” zajmijmy się tylko zarzutem, że (...)
Co próbował osiągnąć Adam Cyran za pomocą doniesienia o przestępstwie, które nie zostało popełnione?Czy Cyran o próbie wyłudzenia pokrycia kosztów naprawy elewacji wiedział w momencie przyjęcia zlecenia „pośrednictwa”? Zapewne tak. Gdyby nie (...)