Czy radny Adam Cyran jest lekarzem?

Opublikowano: 18.12.2018 r.

Radliński radny Adam Cyran, niczym jego saski odpowiednik – baron Münchhausen, pisze sobie życiorys, który powinien przynieść mu sławę poza granicami jego rodzinnego miasta. Póki co, znajduje rzesze wiernych i oddanych czytelników wśród swoich wyborców.

Jak się okazuje, radny Cyran przypisuje sobie cechy, zasługi i dokonania jakich nigdy nie popełnił.
Złożył zawiadomienie o przestępstwie ściganym z urzędu, ale nikt nie potrafi wskazać podstawy prawnej w oparciu o jaką przestępstwo to zakwalifikował Cyran. Ba, ani policja, ani prokuratura nie potwierdzają słów Cyrana. Jednak nie wyciągają z tego faktu żadnych konsekwencji.
Czytaj także: Doniesienie karne na radnego Adama Cyrana trafiło do prokuratury.

Adam Cyran przedstawia się również jako czynny kurator społeczny w Sądzie Rejonowym w Rybniku, ale Prezes Sądu Rejonowego w Rybniku zaprzecza by w tej dacie pracował jako kurator. Przy wyliczaniu zaś stażu pracy radny Cyran potknął się o liczydło, z którym radzi sobie przeciętny siedmiolatek.
Czytaj także: Radnego Cyrana problemy z liczydłem.

Pochwalił się także na stronie internetowej Urzędu Miasta w Radlinie oraz w materiałach wyborczych, że pracuje w Urzędzie Miejskim w Rybniku jako konsultant ds. psychiatrii. Ale e-mailem z dnia 18 października 2018 roku, rzecznik prasowy Urzędu, Agnieszka Skupień, zaprzeczyła by Cyran kiedykolwiek był zatrudniony w Urzędzie Miejskim w Rybniku.
Czytaj także: Adam Cyran – kłamca? mitoman?

Metryka radnego z 19.11.2015r. na stronie miasta Radlin

Nas zainteresowało stanowisko jakie radny miasta Radlina miał rzekomo w rybnickim urzędzie piastować. A mianowicie stanowisko „konsultanta d.s. psychiatrii”. Jako że chwalipięta i egocentryk Cyran nie pochwalił się publicznie dyplomem lekarza, ten brak konsekwencji wzbudził nasze zainteresowanie.

Jak informuje nas dr n. med. Maciej Matuszczyk z Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego konsultantów w różnych specjalnościach powołuje minister zdrowia.

Jednak taka osoba jest profesjonalistą w swojej dziedzinie, tzn. w specjalności lekarskiej – lekarz, pielęgniarskiej – pielęgniarka/pielęgniarz, farmaceutycznej – farmaceuta, itp.

wyjaśnia dr Maciej Matuszczyk i dodaje:

I na pewno taka osoba musi posiadać daną specjalizację.

 

Psychiatra to lekarz czyli człowiek, który ukończył wydział lekarski wyższej szkoły medycznej i ma prawo wykonywania zawodu.

kontynuuje Maciej Matuszczyk.

Sprawdziliśmy. Adam Cyran nie jest lekarzem.
Sprawdziliśmy – Adam Cyran nie znajduje się na liście konsultantów krajowych prowadzonej przez Ministra Zdrowia.
Sprawdziliśmy. Nazwiska Cyrana nie ma na liście konsultantów wojewódzkich, prowadzonej przez wojewodę i nigdy nie było, jak zapewnia nas Alina Kucharzewska, rzecznik wojewody śląskiego.

Dr n. med. Maciej Matuszczyk mówi, że może

sobie wyobrazić posługiwanie się tym tytułem w celu wprowadzenia w błąd.

I zapewne taki cel przyświecał Adamowi Cyranowi.

Kogo jednak chciał wprowadzić w błąd?
Prezes Sądu Rejonowego w Rybniku, Ewa Majwald-Lasota, zapytana przez nas o weryfikację informacji jakie podaje Adam Cyran w sprawie swej pracy kuratora i specjalisty d.s. psychiatrii, twierdzi, że nie ingeruje w informacje zawarte na stronie miasta Radlin, ponadto

treść załączonej informacji datowana jest na 19 listopada 2015 roku, czyli na termin w jakim Adam Cyran nie pełnił już funkcji kuratora społecznego w tut. Sądzie.

Ponadto składa zaskakujące oświadczenie, że:

wobec powyższego dane jakie wskazano w przedmiotowej informacji, pozostają poza sferą zainteresowania tut. Sądu.

Stanowisko to, może i bulwersujące, jest jednak charakterystyczne dla systemu opartego na niskiej kulturze prawnej, który swe wzorce czerpie jeszcze z carskiej administracji, zakonserwowanego potem przez skorumpowaną II Rzeczpospolitą a zdegenerowanego doszczętnie przez system komunistyczny.

W tej sytuacji nie dziwi stanowisko wodzisławskiej prokuratury pod kierownictwem prokuratora Marcina Felsztyńskiego, która nie jest zainteresowana działalnością Adama Cyrana składającego zawiadomienia o niepopełnionych przestępstwach.

Zapewne nie będzie również zainteresowana podszywaniem się przez Cyrana pod urzędnika sądowego czy podawaniem się za lekarza (przypominamy, specjalistą d.s. spraw psychiatrii może być wyłącznie lekarz o tej specjalności i to wpisany na listę krajową lub wojewódzką przez uprawnione podmioty).

Czy zatem udawanie lekarza i urzędnika sądowego jest w Polce bezkarne? Odpowiedź twierdząca z pewnością dotyczy jedynie „naszych”.
A Adam Cyran, wobec odmowy prokuratury zajęcia się sprawą domniemanego doniesienia i pewności bezkarności, niewątpliwie do „naszych” się zalicza.

Autor: Zofia Chudy

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments

Wesołych Świąt Boguś

Powiązane posty

Radio Radlin niczym Radio ErewańW dniu 14 sierpnia Barbara Marciniak w sposób niewybredny zaatakowała sąsiadkę. Z morza obelg i „dobrych rad” zajmijmy się tylko zarzutem, że (...)
A Leszek Dudała milczy.Niegdyś tak rozmowny i chętny do „pośrednictwa”, dziś Leszek Dudała nie daje znaku życia.